RESTAURANT
Menümüzü İnceleyin | Ramazan Menümüz

Kule Restorant

    Şehir merkezinde; fakat şehrin gürültüsünden uzak, KULE HOTEL & SPA’ın en üst katında, huzurlu ve nezih bir mekânda pek çok farklı lezzeti, deneyimli şeflerimizin yorumuyla hem otelimizde konaklayan misafirlerimize, hem de dışarıdan gelecek misafirlerimize özenle sunuyoruz.

  • Toplantı Yemekleri

  • Özel Davetler

  • Yemek Organizasyonları

  • Set Menü

  • Bayi Yemekleri

  • İftar Yemekleri

Kahvaltı

     Güne enerjik bir şekilde merhaba demek isteyen, hem otel misafirlerimiz hem de dışarıdan gelecek olan misafirlerimiz, keyifli 80 çeşit kahvaltılık ile açık büfe kahvaltıyı siz değerli misafirlerimize özenle sunuyoruz.

  • Konaklayan misafirlerimize kahvaltı ücretsizdir.

  • Dışarıdan gelecek olan misafirlerimiz için 30 TL’dir.

Akşam Yemeği

     Şehri kuş bakışı seyrederken alakart restoranda yöresel lezzetlerin yanı sıra Gaziantep'e özgü zengin kebap çeşitleri sunulmaktadır.  

Teras Cafe

     Gaziantep'i en ihtişamlı bir şekilde seyredebileceğiniz tek mekân olan Kule Teras Cafe’de  kahvenizi yudumlarken ve sevdiklerinizle sohbet ederken günün yorgunluğunu atabilirsiniz. 

 

Yöresel Gaziantep Mutfağı

Gaziantep’in UNESCO tarafından tescilli 400 civarında özgün yemeği bulunmaktadır. Bu lezzetler arasından en fazla tercih edilen yemekleri sizler için listeledik. Sizlerde bu lezzetleri tatmak isterseniz Kule Hotel Restaurant'ına uğramanız yeterli...

 

 

Yuvalama: Yuvalama Gazianteplilerce bayramlarda en fazla tercih edilen yemeklerden biri olma özelliğine sahip. Her ne kadar analı kızlının yoğurtlu versiyonu olarak görülsede aralarında bir çok fark bulunmaktadır. Yuvalama pirinç unu ve kıymanın birleşimiyle oluşturulan hamur toplarını, parça kuzu eti, yoğurt ve nohut bir araya getirilerek sunulan bir yemek türü. Sosunda ise yağ ve nane kullanılmakta. Gaziantep'te göz nuru bu yemeği mutlaka tatmanızı tavsiye ederiz. 

 

 

Beyran: Gaziantep'te çorba denilinde akla gelen ilk yemek Beyran çorbasıdır. Gece gündüz farketmeksizin günün her saatinde tüketilen bu çorba Gaziantepliler en özel yemeklerden biri olma özelliğine sahiptir. Yapımında kuzu eti tercih edilen Beyran çorbasına ek olarak sadece pirinç eklenmektedir. Tabi söz konusu Beyran ise bahatları unutmamak gerekir. Özellikle bul biberin fazlaca kullanıldığı Beyran çorbasında isteğe göre azda koydurabilirsiniz. Emin olun Beyran vazgeçilmezleriniz arasına girecek.

 

 

Patlıcan Kebabı: Patlıcanın et ile buluştuğu en özel lezzetlerdendir Patlıcan Kebabı. Kebap sizinde vazgeçilmezleriniz arasındaysa mutlaka Patlıcan Kebabını da denemenizi tavsiye ederiz.

 

 

Alinazik: Gaziantep usulü alinazik kebabı, patlıcanı közleyip yoğurt, sarımsak ve tuzla püre haline getirilip, üstüne kavrulmuş kuşbaşı veya kıyma koyularak hazırlanıyor. Bu birleşime bir de tereyağı dökülüyor ki kebabın lezzetine lezzet katan cinsten, kısacası mutlaka denemelisiniz.

 

 

Simit Kebabı:  Gaziantep’in özel kebaplarından. Kıyma ile “simit” denen bulgurun yoğrulmasıyla yapılıyor. Üstüne de bazı yerlerde fıstık serpiliyor. Kebap seviyorsanız mutlaka deneyin, çünkü çok tanınmadığı gibi Gaziantep dışında iyi yapan yer çok fazla değil.